Similar products of Coolant Filter 749F8A469AAA OEM Number
OE 749F8A469AAA: WHAT ARE THE COSTS?
What is the best brand for products with the OE number 749 F 8 A 469 AAA?
The best OEM brand manufacturers for 749 F 8 A 469 AAA are: FORD, FIAT
OE number 749F8A469AAA: car manufacturer list
FORD, FIAT, CASE IH, NEW HOLLAND
Alternatives for OE 749F8A469AAA:
749F8A469AAA, 749 F 8 A 469 AAA
Select maker
Choose a spare part
Select the manufacturer
7 items
HENGST FILTER Coolant Filter H13WF12 Ø: 93, 72 mm
EAN: 4030776076318 Article №: H13WF12
Please rate this product
  • Diameter: 93, 72
  • Inner Diameter [mm]: 64, 63,5
  • Thread Size: 11 / 16-16
  • Height: 102
  • Item number: H13WF12
  • Manufacturer: HENGST FILTER
  • EAN number: 4030776076318
  • Condition: New
  • Reference number OEM: 749F8A469AAA
Show OEM numbers
In stock
price incl. 20% VAT
excl. delivery costs
Original RIVOLV RIV600183 This is a standard image Alternator 749 F 8 A 469 AAA RIVOLV RIV600183 FORD, FIAT
RIVOLV Alternator RIV600183 12V, 120A, Ø 58 mm
EAN: 5901655797558 Article №: RIV600183
Please rate this product
  • Alternator Charging Current [A]: 120
  • Voltage [V]: 12
  • Belt Pulley Ø [mm]: 58
  • Number of grooves: 5
  • Recommended additional repairs: V-Belt / V-Ribbed Belt
  • Filter type: Spin-on Filter
  • Item number: RIV600183
  • Manufacturer: RIVOLV
  • EAN number: 5901655797558
  • Condition: New
Show OEM numbers
Сurrently out of stock
price incl. 20% VAT
excl. delivery costs
MISFAT Coolant Filter O001 Ø: 94 mm
EAN: 224470117835741178357 Article №: O001
  • Filter type: Spin-on Filter
  • Diameter: 94
  • Thread Size: 11 / 16"-16
  • Inner Diameter 2 [mm]: 62, 72
  • Height: 143
  • Item number: O001
  • Manufacturer: MISFAT
Сurrently out of stock
price incl. 20% VAT
DONALDSON Coolant Filter P554071 Ø: 93 mm
EAN: 224868118232131182321 Article №: P554071
  • Inner Diameter 2 [mm]: 61, 71
  • Length [mm]: 107
  • Diameter: 93
  • Thread Size: 11 / 16-16 UN
  • Item number: P554071
  • Manufacturer: DONALDSON
price incl. 20% VAT
CLEAN FILTER Coolant Filter DA 990
EAN: 2216310987751 Article №: DA 990
  • Diameter 1 [mm]: 96
  • Thread Size: 11 / 16-16 UN
  • Diameter 3 [mm]: 61,5
  • Diameter 4 [mm]: 71,4
  • Height: 143
  • Item number: DA 990
  • Manufacturer: CLEAN FILTER
price incl. 20% VAT
FLEETGUARD Coolant Filter WF2051 Ø: 93,12, 93,78 mm
EAN: 224581123166731231667 Article №: WF2051
  • Thread Size: 11 / 16-16 UN-2B
  • Height: 105,59
  • Diameter: 93,12, 93,78
  • Filter type: Fine Filter
  • Item number: WF2051
  • Manufacturer: FLEETGUARD
price incl. 20% VAT
SogefiPro Coolant Filter FT4859 Ø: 97 mm
EAN: 8012658258520 Article №: FT4859
  • Diameter: 97
  • Connecting thread: 11 / 16"-16
  • Height: 137
  • Item number: FT4859
  • Manufacturer: SogefiPro
price incl. 20% VAT