Similar products of Water pump RF2A15100A OEM Number
OE RF2A15100A: WHAT ARE THE COSTS?
What is the best brand for products with the OE number RF2A 15 100A?
The best OEM brand manufacturers for RF2A 15 100A are: MAZDA
OE number RF2A-15-100A: car manufacturer list
MAZDA, OEMparts
Alternatives for OE RF2A15100A:
RF2A15100A, RF2A 15 100A, RF2A-15-100A, RF2A-15100-A
129 items
RIDEX Water pump 1260W0054 Number of Teeth: 19, with gaskets/seals, Belt Pulley Ø: 56,2 mm, without housing, for timing belt drive
Reviews - 1
EAN: 4059191230495
Article №: 1260W0054
- Number of Teeth: 19
- Housing Type: without housing
- Water Pump Type: for timing belt drive
- Supplementary Article / Supplementary Info: with gaskets / seals
- Belt Pulley Ø [mm]: 56,2
- Number of blades / vanes: 8
- Item number: 1260W0054
- Manufacturer: RIDEX
- EAN number: 4059191230495
- Condition: New
- Reference number OEM: RF2A15100A
Show OEM numbers
RIDEX Water pump and timing belt kit 3096W0727 Number of Teeth: 153, Width: 30 mm, with rounded tooth profile, Sheet Steel
Please rate this product
EAN: 4069197169323
Article №: 3096W0727
- Number of Teeth: 153
- Width [mm]: 30
- Belts: with rounded tooth profile
- Water pump impeller material: Sheet Steel
- Belt Width [mm]: 30
- Item number: 3096W0727
- Manufacturer: RIDEX
- EAN number: 4069197169323
- Condition: New
Show OEM numbers
Item Water pump and timing belt kit RIDEX includes the following components:
RIDEX Water pump and timing belt kit 3096W0274 with water pump, Number of Teeth: 153
Please rate this product
- Number of Teeth: 153
- Supplementary Article / Supplementary Info: with water pump
- Weight [kg]: 1,794
RIDEX Water pump and timing belt kit 3096W0316 with water pump, Number of Teeth: 150, Width: 30,0 mm