Similar products of Fan, radiator PGF100960 OEM Number
OE PGF100960: WHAT ARE THE COSTS?
What is the best brand for products with the OE number PGF 100960?
The best OEM brand manufacturers for PGF 100960 are: VOLVO, MG, ROVER
OE number PGF100960: car manufacturer list
MG, ROVER, VOLVO, EACLIMA, RPL QUALITY
Alternatives for OE PGF100960:
PGF100960, PGF 100960
Select maker
Select the manufacturer
7 items
  • Diameter: 292
  • Number of fan blades: 6
  • Voltage [V]: 12
  • Heating / Cooling: Single Fan
  • Supplementary Article / Supplementary Info Info 2: with radiator fan shroud, without resistor
  • Number of pins: 2
  • Rotation Direction: Clockwise rotation
  • Supplementary Article / Supplementary Info: without control unit
  • Connector Shape: rectangular
  • Material: Plastic
  • Power [W]: 58
  • Item number: 85267
  • Manufacturer: NISSENS
  • EAN number: 5707286243743
  • Condition: New
  • Reference number OEM: PGF100960
Show OEM numbers
In stock (Item(s) left: 1)
price incl. 20% VAT
excl. delivery costs
NRF Fan, radiator 47531 D1: 295 mm, 12V, 100W, with radiator fan shroud
EAN: 8718042121073 Article №: 47531
Please rate this product
  • Rated Power [W]: 100
  • Diameter 1 [mm]: 295
  • Number of fan blades: 7
  • Voltage [V]: 12
  • Supplementary Article / Supplementary Info Info 2: with radiator fan shroud
  • Number of pins: 2
  • Rotation Direction: Anticlockwise rotation
  • Connector Shape: rectangular
  • Item number: 47531
  • Manufacturer: NRF
  • EAN number: 8718042121073
  • Condition: New
Show OEM numbers
Сurrently out of stock
price incl. 20% VAT
excl. delivery costs
FRIGAIR Fan, radiator 0501.1381 Ø: 280 mm, 12V, 84W
EAN: 4058903017607 Article №: 0501.1381
Please rate this product
  • Rated Power [W]: 84
  • Diameter: 280
  • Manufacturer: FRIGAIR
Сurrently out of stock
price incl. 20% VAT
VEMO Fan, radiator V49-01-0001 12V, Original VEMO Quality
EAN: 4046001517228 Article №: V49-01-0001
  • Supplementary Info: Original VEMO Quality
  • Number of fan blades: 7
  • Weight [kg]: 2,07
  • Packaging width [cm]: 43,7
  • Packaging height [cm]: 16,8
  • Item number: V49-01-0001
  • Manufacturer: VEMO
price incl. 20% VAT
PRASCO Fan, radiator AU7501 D1: 292 mm, 12V, 85W
EAN: 4045385085934 Article №: AU7501
  • Rated Power [W]: 85
  • Diameter 1 [mm]: 292
  • Material: Plastic
  • Item number: AU7501
  • Manufacturer: PRASCO
price incl. 20% VAT
AUTOGAMMA Fan, radiator GA201589
EAN: 3662206165050 Article №: GA201589
  • Item number: GA201589
  • Manufacturer: AUTOGAMMA
price incl. 20% VAT
  • Diameter: 292
  • Diameter 1 [mm]: 292
  • Number of fan blades: 6
  • Power [W]: 58
  • Item number: AU7501
  • Manufacturer: AVA COOLING SYSTEMS
price incl. 20% VAT